תוכנית עסקית

על אף ששני הרצונות לגיטימיים, ובמידת מה בעלי עסקי ויזמים יאלצו תמיד למצוא את נקודת האמצע, חשוב לזכור שישנה משמעות עצומה לבניית תוכנית עסקית נכונה  טרם תחילת הפעילות העסקית. בניית תוכניות עסקיות צריכה להתרחש עוד בימיו הראשונים של העסק, ובמקרים רבים בעלי עסקים כושלים, מוצאים את עצמם עוצרים את הכול, מאפסים, מייצרים תוכנית עסקית ומצילים את עסקיהם מקריסה טוטאלית.

הכוונה על ידי מומחים

תוכניות עסקיות מתבצעות על ידי אנשי מקצוע מומחים, אשר מגיעים עם ניסיון עסקי רב אותו רכשו בעצמם. יועצים עסקיים אוספים נתונים ועובדים יחד עם בעלי העסקים עד לדיוק מקסימלי של הצבת יעדים, הן כלכליים הן שיווקיים ומכירתיים והן אסטרטגיה של ניהול מותג ונתחי שוק. במהלך התהליך נבחן המוצר או העסק, יתרונותיו היחסיים אל מול חסרונותיו היחסיים בשוק, גודל ההשקעה אל מול הפוטנציאל הכלכלי וכו’. לאחר שנבחן העסק, מוצבים יעדים רחוקי טווח וקצרי טווח, שמטרתם לסלול את דרכם ואת התפתחותם של העסקים. כתיבת תוכנית עסקית מתבצעת בשיתוף עם הלקוח, כך שמעבר להכוונה הספציפית, נפרשות בפניו האלטרנטיבות הטובות ביותר ביניהן הוא יבחר. בעלי עסקים רבים מתפתחים רבות בשלבי בניית תוכנית ורוכשים כלים גם לפרויקטים אחרים אשר אותם הם יוזמים או מנהלים.

חברת פלאן B לייעוץ עסקי

פלאן B היא חברת ייעוץ עסקי אשר הוקמה בשנת 2014 ומאז רשמה הצלחות רבות בקרב עסקים בינוניים וגדולים כאחד. המומחים של פלאן B מלווים עסקים בשלבים שונים ולצרכים שונים. תוכנית עסקית היא רק אמצעי אחד (אמנם חשוב מאד) בבניית עסק נכון. התנהלות עסקית נכונה כוללת בתוכה גם עבודה אל מול הגופים הפיננסיים, יצירת אסטרטגיות שיווקיות ועוד’.