ייעוץ אסטרטגי לעסקים

החל מהמודל הכלכלי על פיו הוא מייצר את הכנסותיו, דרך פיתוח מערכות ארגוניות, ועד לבחירת ערוצי מסחר ואסטרטגיות שיווקיות. מטרתם של יועצים עסקיים היא לפתח את תוכניות אלו, כך שיהוו את ספר ההדרכה של בעלי עסקים ויובילו אותם שלב אחר שלב מעסק קטן לעסק בינוני ועד להצלחתם כעסקים גדולים. ישנם לא מעט בעלי עסקים שחושבים שהם יכולים לעשות זאת בעצמם, ושמים את מבטחם בהרצאות או ספרי הדרכה להצלחה. אך בפועל, תוכנית עסקית היא ספר הדרכה אישי שנוצר כל כולו באופן אינדיווידואלי בעבור כל עסק מחדש. זאת בהתאם לאופיו של העסק ולאופיו של בעליו.

ייעוץ אסטרטגי לעסקים

יועצים אסטרטגיים מומחים הם אנשים בעלי ידע תיאורטי וניסיון מוכח בשטח, שמסוגלים לתרגם מודלים ושיטות שפותחו בכל העולם, ולעשות להם אדפטציה לעסק ספציפי בכל פעם מחדש. כך לדוגמה, ייעוץ אסטרטגי לעסקים קטנים, שונה מאד במהותו מייעוץ לחברות גדולות, גם אם מדובר באותו קהל יעד ובאותו מודל כלכלי. תוכנית עסקית מושפעת רבות ממצב תזרים המזומנים של העסק ומיכולותיו הפיננסיות של בעליו, כך שהוא יוכל לייצר השקעות גדולות יותר ולהתקדם בצעדים מהירים יותר. ייעוץ עסקי לוקחים עסקים בתחילת דרכים, כמו גם עסקים ותיקים. חשוב מאד לנהל את העסק מתוך אסטרטגיה עסקית פיננסית שתוכננה מראש, אך גם לבחון אותה בכל פעם מחדש ולבדוק אם היא עדיין תואמת את מצב העסק, השוק והמתחרים.

אסטרטגיה עסקית

בין אם מדובר בגלידריה, בקבוצת מסעדות או בסטארט אפ טכנולוגי פורץ דרך, היועצים העסקיים של פלאן B למדים את העסקים על דיוקם, ומחליטים באלו אסטרטגיות וטקטיקות לנקוט. מלבד פיתוח האסטרטגיה העסקית, היועצים מאמנים את המנהלים לעבוד פיה, כשיטת עבודה הכרחית להצלחה.