יועצים עסקיים

הרי בסופו של דבר, הנחת היסוד הבסיסית הדרושה להצלחתם של כל העסקים עוד משחר המסחר האנושי, היא העובדה שכולם חייבים להיות רווחיים- כלומר להכניס יותר מאשר להוציא. ההבדל המהותי ביניהם, היא הדרך אשר כל אחת מהחברות צריכה לבחור כדי להצליח. הדרך היא האסטרטגיה העסקית פיננסית, הכוללת בתוכה את המודלים העסקי, המבנה הארגוני, מתודות העבודה והשיווק. וכאן בדיוק נכנסים יועצים עסקיים לתמונה.

יועצים עסקיים מומחים

מטרתו של היועץ העסקי היא קודם כל לאתר את כל הדברים שמונעים מעסק לממש את הפוטנציאל שלו- מהקליניקה להגדיל את קהל הלקוחות, מהסטארט אפ לפתח מוצרים חדשים ומקבוצת הברים לפתוח עוד סניף. הבעיות הללו טמונות לעיתים בחוסר הבנה בתחום הפיננסיים, ולעיתים בחוסר יכולת בניהול עובדים. כך או כך, מעטות היכולות העסקיות אותן לא ניתן לפתח על ידי יועץ עסקי. לאחר שהיועצים מאתרים את הפערים, הם בונים יחד עם בעלי העסקים תוכניות עסקיות, שהן למעשה תמצית העבודה. תוכניות אלו הן אסטרטגיות ארוכות טווח שמטרתן להגדיר ולהציב יעדים- לקבץ את ה”מה” עם ה”איך”.

פלאן B ייעוץ פיננסי וארגוני

לדוגמה, יועץ עסקי יכול לזהות שהקליניקה לא מצליחה להגיע לתפוקה מרבית, בגלל שאיש לא מנהל את לוח הזמנים של קבלת הלקוחות. במקרה זה, ייעוץ עלול לכלול את הכנסתו של עובד נוסף לקליניקה, שמטרתו להכין את יומן הקבלה ולדאוג להתאמת כוח האדם הדרושה מדי שבוע. במקרים אחרים, ייעוץ מכווין דווקא לצמצום הוצאות וכוח אדם. היועצים של פלאן B הם אנשי עסקים המומחים בייעוץ אסטרטגי לעסקים ובייעוץ פיננסי, והם יסייעו לכם בתפעול הארגון או בעבודה אל מול המספרים.